Tüm Kategoriler

kiraz@haoqinging.com

EN

Buradasınız : Ana Sayfa > Haberler

Haberler

Fren Ayarlayıcı Nedir?

Zaman: 2022-06-17 Hitler: 11

Kampanalı frenlerin doğru çalıştığından ve çalıştığından emin olmak için, fren pabuçları kampanaya yakın kalmalı, ancak ona dokunmamalıdır. Kampanadan çok uzaklaşırlarsa piston hareket etmek için daha fazla sıvıya ihtiyaç duyar, Frene bastığınızda fren pedalınız yere daha yakın batar. Bundan dolayı bir otomatik fren ayarlayıcı için çoğu kampanalı fren.

Şimdi bölümleri ekleyerek fren ayarlayıcı'S mekanizma. The fren ayarlayıcı kendi kendine sürüş prensibini kullanır

Pedin aşınması ile ayakkabı ve tambur arasında daha fazla boşluk olacaktır. Araba geri geri durduğunda, pabuç tambura karşı sıkıca çekilir. Boşluk yeterince geniş olduğunda, ayar çubuğu, ayar dişlisini bir diş ilerletmek için sallanacaktır. Üzerinde dişler vardır. fren ayarlayıcı, jbir cıvata gibi, bu nedenle dönüş sırasında hafifçe gevşeyecek ve boşluğu doldurmak için uzayacaktır. Fren pabuçları biraz daha aşındığında, fren ayarlayıcı tekrar ileri hareket edebilir, bu nedenle fren pabuçlarını daima kampana yakın tutar.

Some arabaları varfrenayarlayıcıolmakçalıştırıldığıacil frenleme durumunda. Acil durum freni uzun süre kullanılmazsa,Bu tip ayarlayıcı ayarlanamaz.Bu nedenle,Bu tip bir ayarlayıcınız varsa, acil freninizi haftada en az bir kez uygulamalısınız.